Rektörün Mesajı

 

DEĞERLİ MEZUNLARIMIZ,

 

Kondüktör Mekteb-i Âlisi adı ile 1911 yılında kurulan Yıldız Teknik Üniversitesi, ülkemizin sanayileşme ve kalkınma çalışmalarına büyük katkılar sağlamış, bu işleviyle ülkemizin teknik gelişiminin temel taşlarından biri olmuştur. Mezun ettiği yüz binden fazla öğrencinin yanı sıra, her akademik yılda eğitim verdiği otuz bini aşkın öğrenci ve iki binin üzerinde öğretim elemanı ile Yıldız Teknik Üniversitesi, Ülkemizin en köklü üniversitelerinden biri olarak eğitim-öğretim ve Ar-Ge faaliyetlerine milli hedefler doğrultusunda yön vermektedir.

Bugün size 107 yıllık ulu çınarımızın yetiştirdiği; dünyanın her yerinden Yıldız’lı mezunlarımızın, birbirlerine ulaşabileceği Yıldız’lı Mezunlar Platformunu oluşturduğumuzun müjdesini veriyorum.

Mezunlar ile öğrenciler arasında; fikir-bilgi-deneyim alışverişi yapılması amacı ile şekillendirilen bu platformun; bir boşluğu dolduracağı, üniversitemizin en önemli paydaşlarından biri olan mezunlarımıza olduğu kadar diğer paydaşlarımıza da değer katacağı, onları daha etkin ve işlevsel kılacağı kanaatindeyim.

Kurduğumuz bu yapı ile mezunlarımız Üniversitemiz etkinliklerine katılabilecek,  kariyer ilanları yayınlayabilecek, gruplar kurabilecek, kendisini yetiştiren üniversitesine destek olabilecek, etkinlik ve duyuruları takip edebilecektir. Öğrencilerimiz ise eski mezunlarla tanışacak, onlardan mentor desteği alabilecek, iş olanaklarını değerlendirebilecek, Üniversitemizin köklü yapısını yaşayarak tanıyabilecektir.

Üniversitemizin gücüne güç katacak ve mezunlarımızı birleştirecek harç niteliğindeki bu platformun hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü olarak; Üniversitemizin mezunlarıyla, mezunlarımızın da Üniversitemizle güçlü olacağına yürekten inanıyor tüm Yıldız’lıları Mezun Platformuna davet ediyorum.

 

Saygılarımla,

 

Rektör

Prof. Dr. Bahri ŞAHİN